GoogleTranslate

Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

ОПТИМІСТИЧНИЙ ПРИКЛАД УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА У ГАЛУЗІ НОВІТНІХ БІОТЕХНОЛОГІЙ

Ничто не ценится так дорого,
как оценка коллег со стороны.
16 листопада 2011 р. Губернатор провінції Шаньдун Китайської Народної Республіки (КНР) вручив почесну нагороду Народного Уряду провінції директору Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, академіку НАН та НАМН України Сергію Васильовичу Комісаренку (фото 1). Провінція Шаньдун, населення якої складає 100 млн. осіб, має власну Академію наук та Академію медичних наук і відповідні науково-дослідні інститути із сучасним устаткуванням. Одним з пріоритетів економіки і промисловості провінції є фармацевтична промисловість, яка є чи найпотужнішою у КНР. Кожен рік Народний уряд провінції Шаньдун нагороджує своєю найвищою нагородою, яка має назву «Нагорода Дружби Qilu» (Qilu – Чі і Лу – це назва двох древніх царств, що були на нинішній території Шаньдуні), декількох іноземних експертів з різних країн світу, діяльність яких найбільше сприяла економічному і соціальному розвитку провінції (фото 2).
Цього року серед експертів із, зокрема, Німеччини, США, Австралії, Польщі, Індії був вчений з України.


   

Але цій, безумовно, визначній події передувала досить тривала історія розвитку творчих стосунків між науковцями Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України і представниками наукових і виробничих кіл КНР.
Співробітництво між вченими Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України та наукових установ Китайської Народної Республіки розпочалося відповідно до реалізації протоколів, що були укладені на Виставці «Дні української науки і техніки в КНР» 16-19 жовтня 2003 р. На протязі восьми років, що минули, декілька груп вчених Інституту біохімії виїздили до Інституту біологічних досліджень Шаньдунської Академії наук з ознайомчими семінарами, а потім і з проведенням експериментальної роботи, а китайські вчені приїздили до України. Справа в тім, що в Інституті біохімії було розроблено низку технологій, спрямованих на отримання біологічно-активних речовин з морепродуктів. Ці біологічно-активні речовини природного походження мають позитивний вплив на організм людини, регулюючи його різні функції, і можуть бути використані в якості лікарських препаратів або біологічно-активних харчових добавок. На жаль, в Україні, на відміну від КНР, сировинна база морепродуктів не розвинута, і виробництво власних ліків поки не стало пріоритетом. Китайські вчені зацікавилися розробками українських вчених. Було проведено низку спільних досліджень і отримано декілька спільних патентів, а зараз йдеться про можливе виробництво у Китаї трьох лікарських препаратів на основі технологій, розроблених вченими Інституту біохімії ім.О.В. Палладіна НАН України.

 

Крім того, що академік С.В.Комісаренко є співавтором згаданих технологій, під час своїх візитів до КНР він прочитав там цикл лекцій та провів декілька семінарів про розробки вчених Інституту біохімії (фото 3), консультував китайських фахівців, а у 2007 році підписав Меморандум про продовження співробітництва між Інститутом біологічних досліджень Шаньдунської Академії наук та Інститутом біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України (фото 4). Очевидно, що нагорода є свідченням того, що наукове співробітництво українських і китайських вчених плідно продовжується.

Колектив співробітників Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України щиро поздоровляє Сергія Васильовича з цією високою Нагородою, і зичить йому і співробітникам, які співпрацюють з китайськими фахівцями, успішного впровадження наукових розробок у створення ефективних лікарських препаратів!