GoogleTranslate

Ukrainian Chinese (Traditional) English French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Спосіб отримання тромбіну

(Права на корисну модель захищено патентом України).

            Розроблено спосіб отримання високоочищеного препарату тромбіну з плазми крові для використання в лабораторній і клінічній діагностиці порушень функціонування системи зсідання крові та фібринолізу за патології.

            Суть способу полягає в безпосередній активації протромбіну плазми крові до тромбіну екамуліном - активатором протромбіну, іммобілізованим на BrCN-Sepharose, який отримано з отрути ефи багатолускової (Echis multisquamatis) в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

            Використання для одержання тромбіну стабільного при багаторазовому використанні іммобілізованого активатора протромбіну на BrCN-Sepharose обумовлює стандартизацію процесу активації; одержаний тромбін не потребує діалізу та додаткової очистки від активатору протромбіну.

            Отриманий цим способом тромбін після активації протромбіну протягом 1,5 год. має активність 695±70 NIH/мг без додаткової очистки. А тромбін, отриманий способом найближчого аналога після активації протягом 1,5 год. та додаткової хроматографічної очистки має активність 500±70 NIH/мг.

            Спосіб є високоефективним, оскільки дозволяє без додаткової очистки отримати препарати тромбіну високої активності - 695±70 NIH/мг порівняно з найближчим аналогом (Пат. 5,151,355 US. Опубл. 29.09.1992.) - 500±70 NIH/мг).

Перевагами розробленого способу для отримання тромбіну, є:        

- можливість стандартизації для багаторазового використання екамулін-Sepharose - стабільного іммобілізованого активатора протромбіну екамуліну на сорбенті BrCN-Sepharose;

- отриманий тромбін не потребує додаткової очистки від активатора протромбіну.

- оптимальний час отримання тромбіну складає 1-1,5 год.

Таким чином, спосіб, що заявляється, дозволяє отримувати тромбін високої активності без додаткової очистки, використовуючи при цьому стандартизований активатор протромбіну багаторазового використання (екамулін-Sepharose).

Розроблено Інститутом біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.

Адреса: Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,

вул. Леонтовича, 9, Київ 01601, Україна

Довідки: Тел.: 380-44-235-71-57; Fах: 380-44-279-63-65;

Е-таil: tto@biochem.kiev.ua