GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні колеги! Науковий семінар «Актуальні проблеми сучасної біохімії» Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу у 2017 р. 17 січня (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь к.м.н. Гридіної Н.Я. (ДУ «Інститут нейрохірургії  ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України»). Тема доповіді: «Вплив білкових структур на біофізичний стан мембран клітин крові та підходи до його корекції при злоякісних гліомах головного мозку». До цього листа додаємо файл із тезами доповіді у авторському виконанні. Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.

З повагою – С.О.Костерін.

Д О П О В І Д Ь

на тему:     «Вплив білкових структур на біофізичний стан мембран клітин крові та підходи до його корекції при злоякісних гліомах головного мозку».

Доповідач: к.м.н. Гридіна Н.Я., ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П. Ромоданова НАМН України».

 В роботі представлені результати впливу мембраномодифікуючих фармпрепаратів верапаміл-гідрохлориду та кетамін-гідрохлориду на показники рівня агрегації клітин крові, що були отримані завдяки використанню біосенсора «ПЛАЗМОН». Використання цих препаратів дало змогу проводити диференційну діагностику в умовах in vitro між доброякісними та злоякісними гліомами головного мозку, а також між локальними запальними процесами та злоякісними гліомами у віддаленому післяопераційному періоді.

При використанні методу фокальної кореляційної спектроскопії отримані дані, що свідчать про наявність в плазмі хворих з нейрохірургічною патологією не ідентифікованих білкових структур пухлинного походження, які сприяють зниженню трансмембранного потенціалу на клітинах крові і активації пухлино-асоційованого запалення.

Проведений аналіз отриманих даних показав, що пухлино-асоційоване запалення може бути головним злоякісним компонентом у розвитку прогресії гліом і потребує нагальної корекції у післяопераційному періоді з метою профілактики появи рецидивів гліом.