Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

З 23 до 25 травня в рамках Фестивалю Науки відбулася щорічна конференція «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології». Цього року її було присвячено 100-літтю НАН України. Вона традиційно зібрала учасників з провідних наукових установ Києва, а також з Чернівців, Одеси, Тернополя, Львова, Харкова, Івано-Франківська та Тернополя. Загалом, було виконано близько тридцяти наукових доповідей, кожна з яких викликала палке обговорення та шквал запитань не лише від членів журі, але й від інших молодих учених. Обговорення доповіді незрідка тривало довше, ніж сама доповідь.

 

Кожен з трьох робочих днів Конференції відкривала пленарна доповідь, підготована кимось із переможців попередніх років. Так Ірина Горак доповіддю про роль адаптерного протеїну RUK відкрила секцію, головним чином присвячену вивченню механізмів сигналінгу, експресії сигнальних ензимів, тощо. Лекція Анни Мазанової про дефіцит вітаміну D при різних захворюваннях та у модельних системах дала старт  цілій серії доповідей учасників, присвячених метаболічному синдрому та використанню тваринних моделей у дослідженнях. Нарешті третій день, наповнений доповідями по біотехнології, стартував з легкої руки Катерини Успенської.

Серед доповідей конкурсантів варто відзначити низку робіт по дослідженню експресії генів за умов гіпоксії, вивченню сигнальних мереж у клітині, а ще біотехнологічні роботи та доповіді, які знаходилися на межі біохімії та медицини. Та особливо запам’ятався слухачам виступ Лесі Сіщук та Аліни Семчук з Івано-Франківська, які представили свою спільну доповідь на два голоси.

Журі конкурсу, складене головним чином з провідних науковців Інституту біохімії, мало нелегке завдання. Кожну презентацію було оцінено за десятибальною шкалою. При цьому враховувалася сама доповідь та презентація матеріалів (4 бали), науковий рівень роботи і відповіді на запитання (по 3 бали). Саме підрахунком балів і займалися члени журі, доки конкурсанти насолоджувалися прощальним суші-паті.  

Нагороджували переможців за олімпійським принципом. На п’єдестал пошани піднялися троє конкурсантів, які набрали кожен у середньому понад 9 балів. Завдяки спонсору конференції – офіційному представнику ThermoFisher Scientific в Україні, компанії ALT – переможці окрім пам’ятних дипломів отримали також і конверти з чотиризначними сумами.

1 місце - Микола Штеніков (Біотехнологічний науково-навчальний центр Одеського національного університету імені І.І. Мечникова, Одеса)

2 місце - Ольга Ревка (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Київ)

3 місце – Оксана Дзюба (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Київ)

Не відстала від грошовитих спонсорів і Рада молодих учених Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України. Ті з конкурсантів, хто набрав більше 8 балів, отримали спеціальні відзнаки та грошові премії (щоправда, цього разу суми були тризначними). Ось перелік переможців:

Марія Рибак (Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ, Київ)

Павло Цап (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Київ)

Денис Геращенко (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Київ)

Артем Живоложний (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, Київ)

Інші конкурсанти, яким лише трішечки не вистачило балів до успіху, отримали пам’ятні грамоти учасника Конференції та – сподіваємось – безліч чудових вражень, позитивних емоцій та досвіду, який неодмінно знадобиться їм у майбутньому.

Доповідь переможця Конференції - Миколи Штенікова (Одеса). Фото - П. Цап.