Women’s Careers in Science Celebrating female scientists across FEBS Constituent Societies
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 28-го січня (вівторок) 2025 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь наукового співробітника відділу біохімії вітамінів і коензимів Інституту к.б.н. Тихоненко Тетяни Михайлівни «Дослідження динаміки мембранних контактів органел за фізіологічних умов та за нейродегенерації».
Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.
При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси: https://meet.google.com/unv-okki-pjp
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
21 січня 2025 р.
17-го січня 2025 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із доповіддю «СоАлювання як нова складова системи антиоксидантного захисту клітини і новий механізм регулювання активності протеїнів» виступив академік НАН України, д.б.н., проф. ФІЛОНЕНКО Валерій Вікторович, завідувач відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін відзначив, що Валерій Вікторович є відомим вченим у галузі молекулярної біології та біохімії, він досягнув суттєвих успіхів у вивченні особливостей функціонування PІ3К/S6К-залежного сигнального шляху в клітинах ссавців в нормі та в разі патологій (злоякісна трансформація клітин), ідентифікація та характеристика пухлино-асоційованих антигенів людини з використанням SEREX (SErological identification of antigens by Recombinant EXpression cloning) аналізу. Доповідач є Лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (робота «Інноваційні нанобіотехнології для ранньої діагностики і хіміотерапії патологічних станів»).
Далі слово для міждисциплінарної наукової доповіді було надано професору В.В.Філоненку.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Чергове засідання семінару відбудеться 17-го СІЧНЯ 2025 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З доповіддю «СоАлювання як нова складова системи антиоксидантного захисту клітини і новий механізм регулювання активності протеїнів» виступить академік НАН України, д.б.н., проф. ФІЛОНЕНКО Валерій Вікторович, завідувач відділу сигнальних систем клітини Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.
До цього листа додаю авторські тези доповіді.
Прийняти участь у роботі семінару можна буде й в онлайн-режимі за адресою: https://meet.google.com/bsj-ruey-ece
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі семінару.
Мета загальноакадемічного семінару полягає у періодичному заслуховуванні та обговоренні наукових доповідей, присвячених застосуванню сучасних експериментальних та теоретичних методів хімії, фізики та математики для вирішення нагальних проблем сучасної біології (зокрема – у галузі біохімії, біофізики, молекулярної та клітинної біології, біоенергетики, геномики, медичної біології, фармакології, нанобіотехнології, системної та синтетичної біології та т.і.).
Організація зазначеного семінару була обумовлена прогресуючим розвитком таких «перехресних» наук та наукових напрямів, як біофізична хімія, фізична біохімія, хімічна біофізика, біохімічна фізика, фізико-хімічна біологія, фізика живого, математична біофізика, теоретична біологія, біоінформатика, штучний інтелект в біології та медицині тощо.
Шановні коллеги! З того часу, як був започаткований наш загальноакадемічний семінар (квітень м-ць 2023 р.), на його засіданнях з міждисциплінарними науковими доповідями вже виступили 17 доповідачів:
Шановні колеги, вітаю Вас! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 14-го січня (вівторок) 2025 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь мол. наук. співр. відділу структури і функції білка Інституту к.б.н. Арсенія Борисова «Сучасні уявлення щодо шкідливого впливу карбон-вмісних частинок повітря та їх взаємодії з іншими забруднювачами, зокрема важкими металами».
Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.
При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси: https://meet.google.com/gem-rofq-nsz
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
24 грудня 2024 р.
20-го грудня 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із доповіддю «Цитоскелет як внутрішньоклітинний регулятор і мішень для біологічно активних сполук» виступила член-кореспондент НАН України, д.б.н., проф. Алла Іванівна Ємець, завідувачка відділу клітинної біології та біотехнології ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України».
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін розповів присутнім про наукові інтереси професора Ємець А.І. Було зазначено, що Алла Іванівна є відомим фахівцем у галузі клітинної біології та генної інженерії. Вона займається вивченням клітинних та молекулярних механізмів регуляції розвитку рослин, дослідженням впливу абіотичних факторів на клітину та з'ясуванням ролі окремих компонентів цитоскелету в біології клітини. Також до кола наукових інтересів Алли Іванівни належать такі біотехнологічні напрями, як: - розробка та використання методів генетичної інженерії для створення генетично модифікованих рослин; - розвиток нових технологій генетичної трансформації рослин та напрямів нанобіотехнології для клітинної біології та біомедицини; - використання методів біоінформатики та структурної біології для пошуку нових біологічно активних сполук, що можуть бути використані в сільському господарстві та медицині.
Далі слово для міждисциплінарної наукової доповіді було надано професору А.І.Ємець.
Наукового співробітника відділу молекулярної імунології
Вимоги до посади: учасник конкурсу повинен мати науковий досвід наукової, науково-технічної діяльності, мати наукові праці, які опубліковані протягом встановленого періоду у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях, у тому числі у періодичних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз та/або бути автором (співавтором) або автором (співавтором) та власником (співвласником) діючих патентів на винахід та/або корисну модель;
Шановні співробітники!
Доводимо до вашого відома, що Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (далі – ІБХ) має договір про співпрацю з Державним закладом «Науково-практичний медичний реабілітаційно-діагностичний центр Міністерства охорони здоров’я України» (далі - ДЗ «НПМ РДЦ МОЗ України») у сфері клінічної медико-психологічної допомоги, реабілітації та абілітації.
ДЗ «НПМ РДЦ МОЗ України» звернувся до керівництва ІБХ з пропозицією надавати психологічну допомогу всім співробітникам і аспірантам ІБХ, хто її потребує і стикається у житті (або може зіткнутись) з широким спектром складнощів, таких як:
РЕГУЛЯТОРНА РОЛЬ ПОЗАКЛІТИННИХ ВЕЗИКУЛ ЗА УМОВ НОРМИ ТА КАНЦЕРОҐЕНЕЗУ
18 грудня 2024 року о 1400 в конференц-залі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбудеться засідання разової спеціалізованої вченої ради
Порядок денний: захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Живоложним Артемом Юрійовичем за темою «Регуляторна роль позаклітинних везикул за умов норми та канцероґенезу»
Наукові керівники:
д.б.н., проф. Дробот Людмила Борисівна, завідувач відділу сигнальних механізмів клітини Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
д.б.н., ад’юнкт-проф. Самойленко Анатолій Анатолійович, старший науковий співробітник лабораторії біології розвитку, факультету біохімії та молекулярної медицини Університете Оулу (Фінляндія)
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Чергове засідання семінару відбудеться 20-го ГРУДНЯ 2024 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З доповіддю «Цитоскелет як внутрішньоклітинний регулятор і мішень для біологічно активних сполук» виступить член-кореспондент НАН України, д.б.н., проф. Алла Іванівна Ємець, завідувач відділу клітинної біології та біотехнології ДУ «Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України».
До цього листа додаю авторські тези доповіді.
Прийняти участь у роботі семінару можна буде й в онлайн-режимі за адресою: https://meet.google.com/kee-fzqa-ypg
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі семінару.
Мета загальноакадемічного семінару полягає у періодичному заслуховуванні та обговоренні наукових доповідей, присвячених застосуванню сучасних експериментальних та теоретичних методів хімії, фізики та математики для вирішення нагальних проблем сучасної біології (зокрема – у галузі біохімії, біофізики, молекулярної та клітинної біології, біоенергетики, геномики, медичної біології, фармакології, нанобіотехнології, системної та синтетичної біології та т.і.).
22-го листопада 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Перед початком семінарського засідання його учасники вшанували пам’ять військовослужбовців та жителів України, які загинули під час 1000 днів війни.
Із доповіддю «Структурні і механістичні аспекти конструювання біоактивних сполук» виступив член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор ВОВК Андрій Іванович, завідувач відділом механізмів біоорганічних реакцій Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П.Кухаря Національної академії наук України.
У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін розповів присутнім про наукові інтереси доповідача. Було підкреслено, що Андрій Іванович є визначним фахівцем у галузі біоорганічної хімії. Його дослідження переважно присвячені: - вивченню механізмів модельних перетворень вітаміну В1 та його структурних аналогів; - з’ясуванню механізмів біоактивності нових гетероциклічних, фосфороорганічних і макроциклічних сполук; - конструюванню інгібіторів ензимів; - встановленню зв'язку між структурою і активністю нових речовин. Наразі тематика наукових робіт, що проводяться під керівництвом А.І.Вовка, включає прогнозування молекулярних механізмів біоактивності гетероциклічних сполук як антиракових та антивірусних агентів, спрямованих на потенційні мішені. Мають розвиток дослідження фотоактивних фосфороорганічних сполук як інгібіторів глутатіон-Ѕ-трансфераз, протеїнтирозинфосфатаз і деяких інших ензимів. Приємно відзначити, наголосив Сергій Олексійович, що професор Вовк вже давно співпрацює з співробітниками нашого Інституту, зокрема з колегами з відділів біохімії вітамінів та коензимів, біохімії м’язів та нейрохімії.
Далі слово для міждисциплінарної наукової доповіді було надано професору А.І.Вовку.
Старшого наукового співробітника (50%) відділу структури і функції білка
Вимоги до посади: учасник конкурсу повинен мати науковий досвід наукової, науково-технічної діяльності, мати наукові праці, які опубліковані протягом встановленого періоду у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях, у тому числі у періодичних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз та/або бути автором (співавтором) або автором (співавтором) та власником (співвласником) діючих патентів на винахід та/або корисну модель;
На заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника може претендувати — особа з науковим ступенем не нижче доктора філософії (кандидата наук), яка має не менше п’яти років досвіду, за останні п’ять років не менше п’яти публікацій та/або патентів.
Старшого наукового співробітника відділу хімії та біохімії ферментів.
Вимоги до посади: учасник конкурсу повинен мати науковий досвід наукової, науково-технічної діяльності, мати наукові праці, які опубліковані протягом встановленого періоду у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях, у тому числі у періодичних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз та/або бути автором (співавтором) або автором (співавтором) та власником (співвласником) діючих патентів на винахід та/або корисну модель;
провідного інженера відділу біохімії ліпідів
Вимоги до посади: учасник конкурсу повинен мати вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня та залежно від посади наукового працівника:
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Чергове засідання семінару відбудеться 22-го ЛИСТОПАДА 2024 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З доповіддю «Структурні і механістичні аспекти конструювання біоактивних сполук» виступить член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор ВОВК Андрій Іванович, завідувач відділом механізмів біоорганічних реакцій Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії ім. В.П.Кухаря Національної академії наук України.
До цього листа додаю авторські тези доповіді.
Прийняти участь у роботі семінару можна буде й в онлайн-режимі за адресою:
https://meet.google.com/qgq-bosr-exo
Запрошую Вас та Ваших колег до участі у роботі семінару.
07.11.2024
Інтерв’ю академіка НАН України Сергія Костеріна (Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України) пресслужбі НАН України
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
Запрошуємо вас на конференцію
Міжнародного благодійного фонду Національної пам’яті України (МБФНПУ), Національної спілки письменників України та Національної спілки кінематографістів України «Українська держава – історія, етапи боротьби та загрози», яка відбудеться 07.11.2024, четвер, о 15:00, Будинок кіно, вул. Саксаганського, 6, з переглядом відповідних документальних фільмів.
Президент МБФ Національної пам’яті України С.В.Комісаренко.
31 жовтня 2024 р. відбулася зустріч заступника директора Інституту академіка НАН України професора С.Костеріна з групою учасників Природничої школи учнівської молоді, м.Київ. Групу очолили методисти Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді І.Юринець та А.Безусько.
В своєму виступі перед учнями С.Костерін розповів про історію Інституту, який у 2025 р. буде відзначати своє 100-річчя від дня заснування, акцентував увагу на наукових досягненнях установи у галузі біохімії та біотехнології. Особливий акцент було зроблено на формах та методах роботи науковців Інституту з школярами, студентами та науковою молоддю. Було підкреслено, що двері Інституту біохімії завжди відчинені для зацікавлених в біологічній науці школярів.
Далі учасники Природничої школи відвідали Меморіальний музей видатного біохіміка, патріарха нейрохімії академіка О.В.Палладіна, екскурсію провела к.б.н. Н.Карлова.
Після відвідання музею учні ознайомилися з деякими приладами, які активно використовуються при проведенні досліджень в сучасній фізико-хімічній біології (лазерний конфокальний мікроскоп, лазерний фотон-кореляційний спектрометр та ін.). Відповідні пояснення надавали співробітники оптичної лабораторії к.х.н. С.Карахім та к.т.н. О.Чуніхін.
Методист центру А.Безусько та С.Костерін
30 жовтня 2024 р. відбулося засідання Президії Національної академії наук України, на якому було заслухано інформаційну науково-організаційну доповідь академіка Костеріна Сергія Олексійовича «Про діяльність міждисциплінарного загальноакадемічного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
В обговоренні доповіді виступили Президент НАН України академік А.Г.Загородній, академік А.Г.Наумовець та академік С.В.Комісаренко. За матеріалами доповіді була прийнята відповідна Постанова. В ній доповідь академіка НАН України С.О. Костеріна була схвалена, взята до відома з підкресленням актуальності та фундаментального значення цього семінару.
Старшого наукового співробітника відділу молекулярної імунології
Вимоги до посади: учасник конкурсу повинен мати науковий досвід наукової, науково-технічної діяльності, мати наукові праці, які опубліковані протягом встановленого періоду у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях, у тому числі у періодичних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз та/або бути автором (співавтором) або автором (співавтором) та власником (співвласником) діючих патентів на винахід та/або корисну модель;
На заміщення вакантної посади старшого наукового співробітника може претендувати — особа з науковим ступенем не нижче доктора філософії (кандидата наук), яка має не менше п’яти років досвіду, за останні п’ять років не менше п’яти публікацій та/або патентів.