Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні колеги! Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України продовжує свою роботу. На черговому засіданні семінару, яке відбудеться 21-го лютого 2012 р. (вівторок) о 10-30 в Актовій залі Інституту, буде заслухано доповідь д.б.н. О.П.Демченка (ІБХ НАНУ) на тему «НОВИЙ ФЛУОРЕСЦЕНТНИЙ МЕТОД ДЕТЕКТУВАННЯ І ВИВЧЕННЯ АПОПТОЗУ НА РІВНІ ПЛАЗМАТИЧНОЇ МЕМБРАНИ КЛІТИН». До цього листа додається файл із тезами доповіді (в авторському виконанні). Запрошуємо до участі у роботі нашого семінару.

НОВИЙ ФЛУОРЕСЦЕНТНИЙ МЕТОД ДЕТЕКТУВАННЯ І ВИВЧЕННЯ АПОПТОЗУ НА РІВНІ ПЛАЗМАТИЧНОЇ МЕМБРАНИ КЛІТИН
Д.б.н. О.П.Демченко (Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України)

Апоптоз (запрограмована загибель клітин) є надзвичайно важливим біологічним феноменом, що включає координовану дію цитоплазматичних, мітохондріальних, ядерних і мембранних механізмів. Діагностика патологій, тестування лікарських препаратів, оцінка ризику дії токсичних речовин – усе це вимагає тестування та вивчення апоптозу. Найбільш простим і неінвазивним методом є детекція апоптозу на рівні плазматичних мембран. В доповіді буде проаналізоване застосування найбільш чутливих флуоресцентних методів, що можуть бути використані в спектроскопії кюветного формату, а також в конфокальній мікроскопії і флоу-цитометрії. Детально обговорюватиметься метод, розроблений під керівництвом автора і будуть продемонстровані його переваги.

Метод детекції апоптозу запропоновано в 2007 році публікацією в JACS. В цьому ж році подані заявки на європейський і американський патенти. Фірма INVITROGEN (США) придбала ліцензію на виробництво і продаж. Після двох років тестувань ця продукція з’явилась в каталогу фірми, що стимулювало широке використання методу. В Україні цим методом вже працюють дві лабораторії в Інституті кріобіології і кріомедицини (Харків). Вивчається перспектива застосування методу в Інституті фізіології ім. Богомольця, Інституті ім. Кавецького та ін. В нашому Інституті в методі зацікавлені декілька відділів.
                                                                                                 Олександр Демченко