Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ НОВІТНІХ БІОТЕХНОЛОГІЙ

УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКЕ СПІВРОБІТНИЦТВО В ГАЛУЗІ НОВІТНІХ БІОТЕХНОЛОГІЙ
29 вересня 2012 року директора Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України академіка НАН України і НАМН України Сергія Васильовича Комісаренка було нагороджено орденом Дружби Китайської Народної Республіки.

Церемонія нагородження 29.09.2012, Пекін, КНР

 

Орден Дружби КНР

Висока державна нагорода Китайської Народної Республіки – орден Дружби присуджується іноземним спеціалістам за значний внесок у соціально-економічний розвиток Китаю. У 2012 р. ордена Дружби КНР було удостоєно 50 спеціалістів із 22 країн. Серед них – директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна Національної академії наук України академік НАН України і НАМН України Сергій Васильович Комісаренко.

Цій визначній події передувала тривала історія розвитку творчих стосунків між науковцями Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України й представниками наукових і виробничих кіл КНР.

Співробітництво між Інститутом біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України та науковими установами Китайської Народної Республіки було розпочато відповідно до протоколів, укладених на Виставці «Дні української науки і техніки в КНР» 16–19 жовтня 2003 р. З того часу кілька груп учених Інституту біохімії приїздили до Інституту біологічних досліджень Шаньдунської академії наук для проведення ознайомчих семінарів, а потім і експериментальної роботи, а китайські вчені відвідували Україну. Було проведено низку спільних досліджень, за результатами яких отримано декілька патентів. Нині йдеться про можливе виробництво в Китаї трьох лікарських препаратів – Кальмофілу, Моллюфілу і Моллюстерону – на основі технологій, розроблених ученими Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

Очевидно, що нагорода Уряду КНР є свідченням того, що наукова співпраця українських і китайських учених у галузі новітніх біотехнологій плідно продовжується.

Колектив Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України щиро вітає Сергія Васильовича з високою нагородою і зичить йому та співробітникам, які співпрацюють з китайськими фахівцями, успішного впровадження у виробництво наукових розробок лікарських препаратів!