Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні колеги, вітаю Вас! Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України розпочинає новий семінарський рік. Отже, 15-го січня (вівторок) 2013 р. 10-30 в Актовій залі відбудеться чергове засідання наукового семінару «Актуальні питання сучасної біохімії». Будемо слухати доповідь  к.б.н. Олійник Олени Сергіївни ( н.с. відділу молекулярної імунології ІБХ НАНУ) «Створення бібліотек імуноглобулінових генів людини та миші та одержання рекомбінантних антитіл необхідної специфічності». Традиційно до цього листа додаємо файл із авторськими тезами доповіді. Будемо раді зустрітися з Вами та Вашими колегами на засіданні нашого семінару. З повагою – С.О.Костерін.

Олійник Олена Сергіївна
к.б.н., н.с. відділу молекулярної імунології Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна

Створення бібліотек імуноглобулінових генів людини та миші та одержання рекомбінантних антитіл необхідної специфічності

У сфері біотехнології антитіл одним із перспективних напрямків є технологія рекомбінантних антитіл, яка дозволяє, використовуючи генно-інженерні підходи, одержувати різні форми антитіл, що відрізняються за будовою та властивостями. scFv ? це рекомбінантні антитіла, що відповідають активному центру імуноглобуліну. Вони здатні специфічно зв’язуватись із цільовим антигеном, є невеликими за розмірами, менш імуногенні, ніж повнорозмірні імуноглобуліни, можуть бути одержані у різних системах експресії, є моноклональними. Тому scFv-антитіла є перспективним кандидатами на роль молекулярних зондів, компонентів діагностикумів та терапевтичних препаратів.
Метою роботи було відібрати рекомбінантні scFv-антитіла до низки цільових антигенів: мікобактеріального антигену МРТ63 та ?7-субодиниці нікотинового ацетилхолінового рецептора із неімунної бібліотеки імуноглобулінових генів людини, та онкомаркера НВ-EGF і компоненту системи гемостазу – активованого протеїну С людини, із сконструйованих імунних бібліотек імуноглобулінових генів миші.
В результаті виконання роботи на основі виділених scFv-антитіл було одержано імуноліпосоми, специфічні до онкомаркера НВ-EGF. Тривають дослідження щодо можливості їх використання для направленої доставки біологічно активних компонентів до клітин пухлинних тканин. Із неімунної бібліотеки імуноглобулінових генів людини виділено рекомбінантні scFv-антитіла, специфічні до ?7-субодиниці нікотинового ацетилхолінового рецептора та до мікобактеріального антигену МРТ63. Нуклеотидна послідовність одержаних scFv-антитіл дозволяє встановити, які саме імуноглобулінові генні сегменти людини беруть участь у формуванні антитіл проти мікобактеріального антигену МРТ63 під час туберкульозної інфекції та у аутоімунній відповіді проти ?7-субодиниці нікотинового ацетилхолінового рецептора. Крім того, scFv-антитіла до зазначених антигенів одержано вперше, і вони можуть стати дуже цінним інструментом для подальших досліджень властивостей та функцій МРТ63 та ?7-субодиниці нікотинового ацетилхолінового рецептора. Також було одержано та попередньо охарактеризовано scFv-антитіла, специфічні до активованого протеїну С людини, – важливого регулятора процесів зсідання крові, запалення та апоптозу. Ці антитіла в подальшому планується використати для розробки відповідної діагностичної тест-системи.