Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

 Шановні колеги, вітаю Вас! В Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України 14-го травня (вівторок) 2013 р. о 10-30 в Актовій залі відбудеться чергове засідання наукового семінару «Актуальні питання сучасної біохімії». Будемо слухати доповідь пров. інженера лабораторії медичної хімії Інституту біохімії НАН України Рясного Валерія Михайловича «СИНЕРГІЗМ ВІТАМІНУ Д3 ТА МЕТИЛЕНБІСФОСФОНАТУ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ОСТЕОПОРОЗУ». Мова йде за апробацію кандидатської дисертації. Як завжди, до цього листа додаємо файл із авторськими тезами доповіді. Будемо раді зустрітися з Вами та Вашими колегами на засіданні нашого семінару. З повагою – С.О.Костерін.

 

Рясний Валерій Михайлович
пров. інженер лабораторії медичної хімії Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України.

СИНЕРГІЗМ ВІТАМІНУ Д3 ТА МЕТИЛЕНБІСФОСФОНАТУ ЗА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ОСТЕОПОРОЗУ

На сьогоднішній день найбільш ефективними препаратами в лікуванні остеопорозу, який за даними ВООЗ займає 4-е місце серед неінфекційних захворювань, після серцево-судинних, онкологічних хвороб та цукрового діабету, вважаються бісфосфонати – аналоги природного неорганічного пірофосфату, які реалізують свою дію шляхом гальмування резорбтивних процесів в кістковій тканині, інгібуючи активність кісткових клітин – остеокластів. При цьому, збільшення мінеральної щільності кісток, при їх дії, не спостерігається. Тому сучасні підходи в лікуванні остеопорозу передбачають застосування комбінованої терапії даного захворювання, з використанням різноманітних агентів, які мають комплексний вплив на кісткову тканину. Таким вимогам відповідають вітамін D3, як потужний активатор процесу остеогенезу, та бісфосфонати, як антирезорбтивні препарати. Крім того, дані останнього десятиліття свідчать, що за остеопорозу поряд зі скелетними розладами спостерігаються зміни в функціонуванні спільних для кісткової та імунної систем цитокінів, хемокінів, транскрипційних факторів, костимуляторних молекул. Це відкриває нові стратегії в терапії остеопорозу.
 Виходячи з того, що і холекальциферол і бісфосфонати окрім здатності впливати на стан кісткової тканини, виявляють імуномодулюючи властивості, їх комбіноване застосування в лікуванні остеопорозу може бути більш ефективним в порівнянні з монотерапією цими речовинами.
Метою даною роботи було дослідити порушення мінерального обміну і структурно-функціонального стану кісткової тканини тварин за дефіциту вітаміну D3 і гіпокінезії, та встановити ефективність комплексної дії холекальциферолу і метиленбісфосфонату на мінеральний обмін кісткової тканини та функціональний стан імунної системи щурів за аліментарної та дисфункціональної форм остеопорозу.
В роботі використовували біохімічні методи – для визначення рівня мінеральних компонентів сироватки крові та кісткової тканини, рівня загальної лужної фосфатази та її ізоензимів, а також рівня 25ОНD3; остеометричні та гістологічні методи – для встановлення структурних змін в кістках; імуноферментативні методи – для характеристики стану В-клітинної ланки імунної системи; методи математичної статистики.
Вперше здійснено комплексний аналіз структурно-функціонального стану кісткової тканини та імунної системи щурів за різних форм остеопорозу. Отримано дані про мінеральний та D-вітамінний обміни, активність загальної лужної фосфатази та її ізоензимів за різних форм остеопорозу у щурів. Показано зниження поглинаючої (фагоцитуючої) активності та оксидативної здатності нейтрофільних гранулоцитів, а також рівня імуноглобулінів G і A, що може свідчити про інтенсивність перебігу запальних та інфекційних процесів в організмі за остеопорозу. Продемонстрована  важлива роль вітаміну D3 в нормалізації функціонування фагоцитуючих клітин крові за різних форм остеопорозу. Виявлено позитивний вплив досліджуваних БФ на гуморальну ланку імунітету щурів за даної патології. Вперше виявлено синергізм метиленбісфосфонової кислоти та вітаміну D3 на мінеральний обмін та структурно-функціональний стан кісткової тканини щурів за різних форм остеопорозу.
Отримані результати поглиблюють знання про зв'язок структурно-функціональних порушень у кістковій тканині з виникненням патологічних змін в імунній системі за остеопорозу, та доводять важливість комплексного застосування бісфосфонатів разом з холекальциферолом,  як речовин, що мають імуномодулюючий вплив, та вплив на клітини остеогенного походження, з метою досягнення вищої терапевтичної ефективності.