Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні колеги! Інформую вас, що 22-го березня 2011 р. (вівторок) о 10-30 у Конференц-залі Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України відбудеться чергове засідання наукового семінару «Актуальні питання сучасної біохімії». Із доповіддю «Чи є у фізіологічних та біохімічних процесах організму наномеханізми? Погляд на проблему» виступить член-кореспондент НАН і НАМН України, професор, зав. кафедри фармакології та клінічної фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця Іван Сергійович Чекман. Як завжди, до листа додаю файл із авторськими тезами доповіді. Будемо раді зустрітися з Вами та Вашими колегами на нашому семінарі. З повагою – С.О.Костерін.

 


Чекман І.С. член-кореспондент НАН і НАМН України, професор, зав. кафедри фармакології та клінічної фармакології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця
«У фізіологічних та біохімічних процесах організму є наномеханізми? Погляд на проблему»


У доповіді будуть узагальнені дані літератури та власні дослідження, що торкаються фізіологічних і біохімічних процесів, у яких мають місце наномеханізми. До таких факторів доцільно віднести: - фізіологічно активні речовини організму людини (вони є нанорозмірні структури); - у колоїдних розчинах організму (кров, спинномозкова рідина) також є наноструктури; -прикладом біологічної наноструктури є білки, медіатори симпатичної (адреналін, норадреналін, дофамін) та парасимпатичної (ацетилхолін) нервових систем нанорозмірні структури. Одним із прикладів природних наномеханізмів в мікро- та макроорганізмах є біологічні мотори.  АТФ є нанобіологічним мотором. Згідно сучасним даним стінка капілярів має нанорозмірні величини, мембрана є природною наноструктурою, а іонні канали – своєрідними природними нанотрубками. Доцільно виділити як „відкриття” Природи: 1. Відокремленість живих організмів від зовнішнього середовища (мембрана клітини). 2. „Відкриттям” природи є автокаталітичні реакції. Завдяки природним каталізаторам (ферменти, вітаміни) швидкість реакцій значно прискорилась. Ферменти і вітаміни нанорозмірні фізіологічно активні речовини. 3. Своєрідним „відкриттям” Природи також стала можливість самоуправління, самодосконалість фізіологічних і біохімічних реакцій з обережним відношенням до фізіологічно активних речовин організму. Можна прийти до ствердження, що на зорі виникнення життя спочатку для одноклітинних, а пізніше і для багатоклітинних організмів, за сотні мільйонів років до народження людини природа „створила” наномеханізми, доказавши їх переваги у протіканні фізіологічних і біохімічних механізмів у живих клітинах. Зрозуміло, що для підтвердження цих положень необхідні відповідні експериментальні дослідження, наукові дискусії, подальші узагальнення. Безперечно слід визнати їх пріоритетними й невідкладними.