Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

УДК 575.174.015.3:612.017.

Т.М. ЛУЦЕНКО1  О.В. ОКУНЕВ1, М.В. КОВАЛЬЧУК2, Т.П. ГУЛЬКО2, В.А. КОРДЮМ 2

ДОСЛІДЖЕННЯ ДЕЯКИХ ФАКТОРІВ ОТРИМАННЯ “МОДЕЛІ” ДЛЯ ВИВЧЕННЯ ЯВИЩА МІКРОХИМЕРИЗМУ

1ДУ «Інститут генетичної та регенеративної медицини АМН України», Київ

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. 

2Інститут молекулярної біології та генетики НАН України, Київ

             На сьогоднішній день відомо, що явище мікрохимеризму (Мс) може мати природне походження (фетоплацентарний Мс при вагітності) та штучне (при трансплантаціях). Мс — характеризується наявністю невеликої кількості чужерідних (мікрохимерних) клітин або ДНК, отриманих з іншого організму. Мікрохимерні клітини здатні до дифференціювання та проліферації в організмі хозяїна. Дане явище описане і вже використовується у клініці при трансплантаціях. В зв''зку з цим, питання визначення причини Мс та управління даним процесом стає все більш актуальним.

            Тому, метою нашої роботи є пошук “моделі” для вивчення явища Мс, відпрацювання умов експерименту та контролю результатів.

            Лабораторні миші вважаються найбільш вивченою і зручною моделлю для досліджень. Тому, для наших експериментів були обрані дані ссавці. Важливим етапом було проведення підбору донора та реципієнта, для отримання необхідної моделі, яке включало генотипування лабораторних ліній. Для цього аналізували мікросателіти лабораторних мишей: ICR/IMBK, BALB/c по локусу Eb на 17 хромосомі, за допомогою ПЛР. Лінії мишей виявились забрудненими, тому були розпочаті роботи по отриманню чистих ліній відносно даного локусу.

            За літературними данними відомо, що одним з природних факторів росту і диференціації прогенторних клітин крові є Інтерлейкін 3 (ІЛ-3), який, крім того,  діє, навіть, і на зрілі клітини. Фізіологічна роль ІЛ-3 може полягати у залученні допоміжних клітин кісткового мозку, необхідних для ефективної імунної відповіді, до місця реакції. Тому для наших досліджень, даний цитокін був клонований, проведений відбір клонів, вирощена культура  - продуцент цільового білка, білок виділений та очищений.

             Таким чином, була підготовлена база для коректних робіт з вивчення явища Мс та проведення подальших експериментів.