Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

УДК 615.45:615.033

Є.О. ТОРГАЛО., Л.М. ГАЙДА., Л.І. ОСТАПЧЕНКО

ВМІСТ ВІДНОВЛЕНОГО ГЛУТАТІОНУ В УМОВАХ ВВЕДЕННЯ РІЗНИХ ФОРМ КВЕРЦЕТИНУ ПРИ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОМУ ГЕМОРАГІЧНОМУ ІНСУЛЬТІ

Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Київ, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Вступ. За умов розвитку геморагічного інсульту в організмі відбувається порушення окремих ланок процесу обміну речовин, зокрема, зменшення вмісту відновленого глутатіону (GSH). Активовані форми кисню досить легко вступають у реакції окислення сульфгідрильних груп глутатіону, що є однією з причин порушення процесів загального метаболізму та послаблення антиоксидантного захисту організму. Для зниження негативного впливу різних несприятливих факторів на організм виникає необхідність застосування речовин, які б могли нормалізувати та  стимулювати захисні реакції. Метою нашого дослідження полягала у вивченні впливу кверцетину та ліпосомальної форми кверцетину - Ліпофлавону на вміст GSH в головному мозку, селезінці та нирках щурів при експериментальній моделі геморагічного інсульту.

Методи. У досліді використовували білих щурів масою 180±10г. Геморагічний інсульт викликали шляхом введення у внутрішню капсулу головного мозку аутогеної крові. Кверцетин вводили перорально, а Ліпофлавон внутрішньовенно в дозі 10 мг/кг протягом 7 днів. Вміст GSH визначали використовуючи мітку ортофталевий альдегід і виражали в нмоль/GSH на мг білка.

Результати. При геморагічному інсульті відбувається зниження GSH в мозку і селезінці на 40% в нирках на 52%. Введення препаратів кверцетину та ліпофлавону приводить до наближення його вмісту до контрольного рівня у досліджуваних органах.

Висновки. Геморагічний інсульт призводять до зниження вмісту GSH. Введення антиоксидантних препаратів кверцетину та ліпофлавону підвищує показники вмісту GSH та наближає їх до фізіологічної норми у досліджуваних  органах, отримані результати  можуть вказувати на стимуляцію захисної реакції організму.