Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Шановні  колеги,  вітаю  Вас!  Науковий семінар Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України
"Актуальні питання сучасної біохімії" продовжує свою роботу. Отже, чергове засідання семінару відбудеться 31-го травня (вівторок) 
о  10-30  ранку  в  Актовій залі Інституту. Будемо слухати доповідь  «ПОЛІМЕРНІ СИСТЕМИ З КОНТРОЛЬОВАНИМ ВИВІЛЬНЕННЯМ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ СПОЛУК». Доповідач  – к.б.н. Григор’єва Майя Володимирівна, в.о. ст.наук.спів. Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна. Традиційно до цього листа додаю файл, що містить авторські тези доповіді. Будемо раді зустрітися  з  Вами та Вашими колегами на засіданні нашого семінару. З повагою - С.О.Костерін.

 

ПОЛІМЕРНІ СИСТЕМИ З КОНТРОЛЬОВАНИМ ВИВІЛЬНЕННЯМ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ СПОЛУК

Григор’єва Майя Володимирівна
В.о. ст.наук.спів. ВНТІ
Інституту біохімії ім.О.В.Палладіна НАН України

Відомо, що полімерні системи з контрольованим вивільненням біологічно активних сполук (БАС) – це спеціально сконструйовані надмолекулярні сполуки, в яких полімерний носій та активна речовина (наприклад, ліки, пептиди, ензими, гормони) утворюють комплекс із заданою фізіологічною активністю та регульованою фармакокінетикою. При створенні полімерної системи з БАС, а це переважно лікарські речовини (ЛР), вибір полімеру визначає не тільки її властивості, такі, як біосумісність, здатність до біодеструкції, молекулярна маса, молекулярно-масовий розподіл, фізико-механічні властивості, ступінь кристалічності, пористість, в’язкість тощо, але й можливість реалізувати механізм контрольованого вивільнення ЛР. На сьогоднішній день полімери з іммобілізованими ЛР успішно використовують при розробці матеріалів для протезування, стентів, імплантатів, полімерних систем доставки лікарських речовин.
Інноваційні технології, що застосовуються для підвищення ефективності систем з контрольованим вивільненням ЛР, спрямовані головним чином на препрограмування таких систем, включно з ензиматичною та гідролітичною деструкцією, впливом рН, магнітного, ультразвукового та електричного полів, температури, світла, механічної стимуляції.
У доповіді буде показано можливість створення для таких систем матриць, синтезованих на основі природних (желатин, полісахариди, похідні целюлози, хітозан, протеїни шовку) і синтетичних (аліфатичні поліефіри, поліметакрилова кислота, поліетиленгліколі, поліаміди, поліуретани, гідрогелі тощо) полімерів. Наведено класифікацію полімерних систем залежно від механізму вивільнення ЛР: контрольована дифузія, гідролітична й ензиматична деструкція, набухання. Буде наведено приклади технологій, що дають змогу варіювати час контрольованого вивільнення БАС із полімерної системи від декількох хвилин (наночастинки) до місяців (матриці, резервуари) і більше (імплантати).