Саме такі слова чарівним чином з'явилися на абсолютно чистому шматку ватмана під пульверизатором хіміка Гліба Репіча на Днях науки в Інституті біохімії. Школярі, які прийшли на свято, тільки роти пороззявляли. І не закривали їх до самого кінця дійства, яке окрім наукових демонстрацій включало захопливу лекцію і пізнавальну екскурсію до музею О.В. Палладіна.
За ті кілька годин, доки тривав день науки, Ігор Панас розповів гостям все про флуорисценцію хімічних сполук, біологічних об'єктів та прохолодних напоїв. Ірина Горак дивовижним чином перетворювала безколірні рідини у кольорові, видобувши з-під самплера всі кольори веселки. Вероніка Хаджинова розповідала, чому згортається кров, а Марія Чернишенко показувала під мікроскопом таємниці рослинних коренів. Екскурсія до музею Палладіна, проведена Володимиром Івановичем назаренком, ніокого не залишила байдужим, а лекція Віктора Навруліна спонукала гостей задуматися про кількість пальців на руках.
Найбільш ефектиними були демонстрації наших гостей-хіміків, які добули зубну пасту для слона, мідне дзеркало, золотий дощ, справжній вулкан і ще багато чого цікавого.
Всього День науки в Інституті біохімії ім О.В. Палладіна відвідали більше п'ятдесяти гостей, організована група школярів-третьокласників з учителями, діти з батьками, студенти та представники Малої академії наук. А головне - за цілий день ми так нічого і не спалили, що вже само по собі є добрим підсумком.
Це - не акварельні фарби, це хімічні індикатори.
Захоплений погляд в пробірку.
Ігор Панас виділяє ДНК з яблука і демонструє його флуорисценцію.
Сухий лід у каструлі з водою творить дива.
Під час демонстрації жоден науковий співробітник не постраждав. Добуває вогонь Вероніка Хаджинова.
Разом з Марією Чернишенко вивчаємо мікросвіт під мікроскопом.
Віктор Наврулін читає лекцію.
Фото: Людмила Касаткіна.