Оберіть свою мову

Телефонний довідник(Оновлена версія за 2025р.)

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian Bulgarian Czech Danish English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Norwegian Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Spanish Turkish
 

Спосіб одержання 2,5,7,8-тетраметил-2-(4’-метил-3’-пентенил)-6-ацетоксихроману

(Права на винахід захищені патентом України)

2,5,7,8-Тетраметил-2-(4’-метил-3’-пентенил)-6-ацетоксихроман (α-токоференацетат) є коротколанцюговим С6-похідним метаболітом α-токоферолацетату С16 (вітаміну Е) фармакопейного. Доведено, що α-токоференацетат за своєю біологічною активністю є повноцінним аналогом вітаміну Е і навіть більш ефективний.

Ця розробка захищена патентами на спосіб застосування для лікування катаракти, туберкульозу, та використання як гепатопротектора, стабілізатора мембран, антигіпоксанта, антистресора, імуномодулятора тощо.

Крім цього, на відміну від вітаміну Е фармакопейного його коротколанцюговий метаболіт α-токоференацетат виявився надзвичайно активним інгібітором розвитку та росту онкоклітин, що захищено патентом на спосіб застосування.

α-токоференацетат коротколанцюговий може застосовуватися замість вітаміну Е в якості як лікувального, так і профілактичного засобу в медицині (Евіт-1) і як кормова Е-вітамінна добавка в сільському господарстві (Соевіт Е).

Суть нової технології отримання α-токоференацетату коротколанцюгового полягає у використанні одного з проміжних продуктів на шляху багатостадійного хімічного синтезу ізофітолу (необхідного для синтезу вітамінів А та Е) для отримання шляхом конденсації з 3-метилгідрохіноном коротколанцюгового біологічно активного природного метаболіту вітаміну Е.

Запропонований спосіб одержання має численні переваги перед вже існуючим способом отримання α-токоференацетату. Це, зокрема:

  • використання тільки проміжного цільового продукту при синтезі ізофітолу для отримання С6-аналогу вітаміну Е знижує на 30 % витрати порівняно з виробництвом вітаміну Е фармакопейного;
  • впровадження запропонованої технології синтезу α-токоференацетату коротколанцюгового в країнах, які мають виробництво 3-метилгідрохінону та ізофітолу для виробництва вітаміну Е фармакопейного, реалізується на базі типового обладнання і практично не потребує додаткового фінансування на створення технологічної лінії на заводах-виробниках.

Складено і затверджено лабораторний регламент синтезу субстанції препарату. Розроблено ТУ на препарат.Необхідно проведення клінічних випробовувань препарату.

Контакти:

Teл.: +380 (44) 235-7157.     Факс: +380 (44) 234-1296.

E-mail: tto@biochem.kiev.ua.      http://biochemistry.org.ua

Адреса: Інститут  біохімії  ім. О.В. Палладіна НАН України,

вул. Леонтовича, 9, м. Kиїв, 01054, Україна.