Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

14 травня (субота). вул. Леонтовича, 9. Вхід вільний.

Дражливі демонстрації (10.30 - 17.00)

(з 10:30 до 17:00) за участі установ НАН України: Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного, Інституту загальної та неорганічної хімії, Інституту молекулярної біології і генетики.

Надзвичайна мікробіологія

До уваги відвідувачів – широке коло різноманітних мікробіологічних об’єктів, серед яких дріжджі, молочнокислі бактерії, мікроорганізми ґрунту та навіть деякі збудники захворювань. Бажаючі зможуть зазирнути у мікроскоп, побачити, які мікроорганізми мешкають на руках та мобільних телефонах, подивитися, на скільки «брудні» гроші та як виглядає антибіотикограма. Також - спостерігати істинну причину свічення моря – бактерії, що здатні до біолюмінесценції.

Барвиста біохімія

Кольорові реакції в біохімії – що буде якщо змішати щось із чимось? Як обладнати хімічну лабораторію на кухні і що з неї можна їсти? Навчимо юних детективів знімати відбитки пальців, а також спробуємо знайти вітаміни у продуктах харчування.

Вибухова неорганіка

Вогонь, вода і мідні труби від Гліба Репіча та Компанії. Як розплавити міцне і заморозити плинне, зібрати пару в колбу і заклинати вогонь.

Флуоресценція: ГМО миша та неГМО барвники - світло на радість суспільству

Я в серці маю те, що не згасає...

 

Урочиста подія

13.30. Нагородження призерів за результатами ІІ (міського) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково–дослідницьких робіт учнів-членів Київської Малої академії наук учнівської молоді (Київського територіального відділення МАН України)

 

Цікаві лекції

11:00 Андрій Чуєнко «Боротьба за житло між людиною та цвіллю»

Боротьба за житло між людиною і цвіллю

12:30 ТетянаБулигіна «Подорож у прихований світ»

Подорож у прихований світ

14:00 Марія Рибак «ГМО-казки: де шукати правду?»

Втомились читати на пляшках з мінеральною водою: без ГМО? Не розумієте достеменно, з чим пов’язана цяГМО-істерія? Хочете дізнатись, де прочитати достовірні новини в галузінаукових досліджень? Або просто зацікавлені у пізнанні новог? Тоді вам до нас!

Лекція анонс ГМО казки

 

15:30 Олександр Скороход «Їсти менше - щоб жити довше? Або про що розповів двадцятирічний експеримент»

Чи можливо – їсти менше і при цьому зберігати відмінну фізичну та психічну форму, а до того ж – прожити довше? І якщо так, то на скільки менше їжі можна споживати? Майже 20 років тривав експеримент на макаках резус. Його суть була дуже простою. Добовий раціон мавпам зменшили на 30% і... просто спостерігали. Якою була активність, стан організму, якими хворобами хворіли? Результати ще раз підтвердили слушність для ссавців так званого «caloric restriction»-ефекту. Що це за такий ефект? І як же прожити довше та менше хворіти? Приходьте на лекцію – та довідаєтеся.

Caloric restriction Skorokhod

16:00 Ольга Меженська «Зміна температури: що, де, коли, навіщо?»

Чи знаєте ви, яку максимальну температуру здатна витримати людина? Що відбувається з компонентами живої клітини при підвищенні температури? Хто такий Цельсій і як вимірюють температуру? Ви дізнаєтеся відповіді на ці запитання, а також багато іншого, включно з температурними рекордами і розповіддю про те, як взагалі людині спало на думку вимірювати тепло.

аааа

16:30 Ольга Вадзюк «Скорочення м'язів»

З чого складаються та як працюють наші м’язи, які вони бувають. Ви дізнаєтесь чому серце б’ється, як працює кишечник, чому ми дихаємо, як впливає страх або азарт на роботу скелетних м’язів та чому необхідно регулярно займатись фізичною культурою. Чому повноцінне харчування для нормального розвитку мускулатури.

 

ЕКСТРЕМАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ

Кілька разів упродовж дня для груп відвідувачів. Екскурсія у музей-кабінет Олександра Володимировича Палладіна, засновника біохімії в Україні і самого інституту. Там ви ознаймитеся з нагородами, особистими речами та цікавими фактами з життя видатного академіка, адже екскурсію проводитиме його близький друг та останній аспірант Володимир Назаренко. Музей О.В. Палладіна - це куточок історії, що зігріває серце кожного українського біохіміка.

Palladind