Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

Щорічна Конференція-конкурс молодих учених «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2016» потішила найбільшою за останні роки кількістю доповідачів. А також широкою географією учасників. В роботі Конференції взяли участь вчені з наукових та освітніх заходів Києва, Львова, Одеси, Харкова, Мелітополя, Білої Церкви, Тернополя, Чернівців та Івано-Франківська. Наймолодшою учасницею Конкурсу стала студентка-третьокурсниця, але брали участь у Конференції також і кандидати наук.

До традиційного складу поважного журі, яке оцінювало доповіді конкурсантів, додалися гості з інших міст – завітала і взяла участь у роботі Конференції проф. Сибірна Н.О. з Львівського національного Університету імені Івана Франка, яка запам’яталася багатьом молодим вченим блискучим модеруванням секції «біохімія» на львівській конференції «Молодь і поступ в біології». З братньої Білорусі приїхав та увійшов до складу журі проф. Нікандров В.М., завідувач кафедри хімії Білоруського державного педагогічного Університету, один з творців препарату стрептокінази. Це особливо символічно, оскільки цього року конференцію-конкурс було присвячено 110-річчю з дня народження видатного біохіміка В.О. Бєліцера, фундатора гемостазіології в Україні. Забігаючи наперед, варто зауважити, що дві роботи, відзначені призовими місцями, доповідалися молодими вченими, які працюють під керівництвом учнів Бєліцера у відділах, які продовжують започатковані ним дослідження.

Очолював конкурсну комісію проф. Великий М.М. Він, а також проф. Матишевська О.П. (ННЦ «Інститут біології») також вели засідання секцій. Конференцію урочисто відкрили директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, академік Комісаренко С.В. та голова ради молодх вчених при відділенні біохімії та молекулярної біології НАН України Скороход О.

Більшість молодих доповідачів конференції продемонстрували високий рівень підготовки, обізнаності з матеріалом, представили кваліфіковані доповіді за актуальними темами сучасної біотехнології. За два дні роботи конференції було зроблено 43 наукові доповіді, кожна з яких викликала жваве обговорення та спровокувала цікаві запитання.

На жаль, як це завжди водиться, кількість призових місць була обмежена, хоча конкурсна комісія на чолі з проф. Великим М.М., заручившись фінансовою підтримкою Українського біохімічного товариства, присудила цього року бепрецендентно велику кількість премій.

IMG 8726IMG 8776IMG 8777IMG 8767IMG 8717

IMG 8818

IMG 8878P1060460P1060492P1060524P1060551

Першу премію отримала аспірантка лабораторії імунології клітинних рецепторів Катерина Успенська за доповідь на тему «Субодиничний склад та функціонування нікотинових ацетилхолінових рецепторів у мітохондріях мишей нокаутних за генами a3, a7, b2 або b4 субодиниць». Друге місце поділили Ірина Горак та Яна Рока-Мойя. Третє місце було присуджено Ользі Лісаковській, Анні Мазановій та Євгену Стогнію (всі – Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України). Заохочувальну премію з формулюванням «за майстерність представлення доповіді» присуджено Ользі Кушнірик (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) та Олександру Яковійчуку (Мелітопольський державний педагогічний університет ім. Б. Хмельницького). Спеціальну відзнаку від генерального спонсора Конференції - Thermo Fisher Scientific – отримала Віра Федина (ДУ “Інститут харчової біотехнології та геноміки НАН України", Київ).

Нагороди переможцям вручав директор Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, академік Комісаренко С.В., який висловив сподівання на те, що наступного року конференція збере ще більше учасників.

Голова Ради молодих вчених Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України, к.б.н. Володимир Чернишенко