Спосіб одержання аутологічної збагаченої тромбоцитами плазми крові людини
з вмістом тромбоцитів понад 1 млн/мкл для медичного застосування
(Захищено патентом України на винахід № 123108)
Створено. Спосіб одержання аутологічної збагаченої тромбоцитами плазми крові людини, який полягає в послідовному диференційованому центрифугуванні цільної крові пацієнта, плазми крові, що містить тромбоцити, та ресуспендуванню отриманих тромбоцитів в аутологічній плазмі крові, що дає можливість одержати концентровану суспензію нативних функціонально активних тромбоцитів із вмістом клітин понад 1млн/мкл, де використовується мінімальна кількість антикоагулярнту. Цей спосіб дозволяє отримати плазму крові людини, збагачену тромбоцитами (понад 1 млн/мкл), що зберігають здатність вивільняти ряд факторів росту та інші біологічно активні сполуки після стимуляції або ін'єкції в тканини за клітинної терапії із зниженим вмістом антикоагулянту. Зниження концентрації гепарину мінімізує крововилив у місці ін'єкції, що сприяє біомедичному застосуванню суспензії, для сприяння загоєнню ран і прискорення регенеративних процесів.
Конкурентні переваги:
одержання аутологічної збагаченої тромбоцитами плазми крові з вмістом нативних функціонально активних тромбоцитів понад 1 млн/мкл; збереження функціональної активності одержаних тромбоцитів, а саме: здатності до активації, агрегації та вивільнення ростових факторів, необхідних для прискорення регенерації тканин;
- відсутність додаткових етапів промивання тромбоцитів і необхідності переведення їх у фізіологічний розчин;
- зменшення ризику виникнення геморагій при застосуванні збагаченої тромбоцитами плазми крові в медицині, завдяки суттєвому зниженню кількості антикоагулянта (гепарину або фраксипарину).
- відтворюванність (спосіб може бути легко відтворений у будь-якій медичній лабораторії, обладнаній базовим лабораторним обладнанням).
Застосування: для сприяння загоєнню ран і прискорення регенеративних процесів у хірургії, ортопедії, травматології, щелепно-лицевій хірургії, офтальмології, гінекології, урології та косметології; для клітинної терапії; у біотехнології.
Впровадження: Спосіб готовий до використання.
Розроблено: у відділі структури і функції білка Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України.
Апробовано: у косметологічній клініці ТОВ «Віктюр».
Контакти:
Довідки: Тел.: 380-44-235-71-57; Fах: 380-44-279-63-65;
Е-таil:
Адреса: Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,
вул. Леонтовича, 9, Київ 01054, Україна.