Шановні колеги!
Презентуємо на сайті ІБХ НАН України повні тексти (pdf формат) нижчезазначених монографій для ознайомлення, читання і використання в освітньо –навчальному процесі:
23-го ВЕРЕСНЯ 2024 р. ГРУПА СТУДЕНТІВ-ПЕРШОКУРСНИКІВ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОГО ЦЕНТРУ «ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ»КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ВІДВІДАЛА ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ
Заступник директора Інституту біохімії академік НАН України професор Сергій Олексійович Костерін ознайомив студентів з історією Інституту та науковими напрямами у галузі біохімії та біотехнології, які мають розвиток в ньому. Було звернуто увагу студентів на те, що у ХХІ сторіччі проведення досліджень у галузі природничих наук, зокрема у галузі біології та біомедицини, відбувається на міждисциплінарному рівні із залученням до вирішення біологічних проблем сучасних експериментальних та теоретичних методів хімії та фізики, а також математики. Студенти були проінформовані за сучасні експериментальні методи досліджень, які використовуються при проведенні біохімічних досліджень співробітниками Інституту. С.О.Костерін підкреслив, що багато співробітників Інституту – випускники Київського університету (біохіміки, біофізики, фахівці у галузі молекулярної біології, фізіології, цитології, мікробіології та вірусології), переважна більшість з них – кандидати наук/phD, а також доктори наук. Студенти були проінформовані за форми науково-організаційної роботи з науковою молоддю, які є притаманні Інституту біохімії.
Шановні колеги, вітаю Вас!
Науковий семінар нашого Інституту «Актуальні проблеми сучасної біохімії» продовжує свою роботу. 1-го жовтня (вівторок) 2024 р. о 10-30 в Актовій залі Інституту будемо слухати доповідь аспіранта відділу сигнальних механізмів клітини Інституту Живоложного Артема Юрійовича «РЕГУЛЯТОРНА РОЛЬ ПОЗАКЛІТИННИХ ВЕЗИКУЛ ЗА УМОВ НОРМИ ТА КАНЦЕРОГЕНЕЗУ». Отже, мова йде за апробацію дисертації на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю «Біологія». Традиційно до цього інформаційного листа додаю авторські тези доповіді.
При цьому повідомляю, що прийняти участь у роботі семінару можна буде й у дистанційному форматі відповідно до наступної адреси:
https://meet.google.com/uqo-jbpu-ypj
Запрошуємо Вас та Ваших колег до участі у роботі нашого семінару.
З повагою - С.О.Костерін
13 вересня в Інституті відбулась зустріч стейкхолдерів освітнього процесу підготовки здобувачів третього освітньо-наукового рівня вищої освіти ступеня доктора філософії галузі знань Біологія зі спеціальності Біологія та біохімія. До зустрічі було запрошено здобувачів наукових ступенів, випускників аспірантури, викладачів та роботодавців, які охоче брали участь у обговоренні змін до освітньо-наукової програми (ОНП) Біологія (з 2023 року навчання Біологія та біохімія, програми тотожні). Висловлені зауваження та пропозиції, як елемент громадського обговорення, лягли в основу оновленої ОНП.
Хочеться відзначити участь представників потенційних роботодавців (Олени Борисівни Кучменко, д.б.н., професора, завідувачки кафедри Біологія Навчально-наукового інституту природничо-математичних, медико-біологічних наук та інформаційних технологій Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Наталії Володимирівни Литвиненко, директорки з досліджень та розробки української фармацевтичної групи компаній «Юрія Фарм», Олександра Борисовича Хейломського, Заступника Голови правління підприємства ПрАТ «По виробництву інсулінів «Індар», Євгена Анатолійовича Грогуля, завідувача відділу тканинного типування, Лабораторії медичної генетики, Спеціального медико-генетичного центру багатопрофільного діагностично-лікувального закладу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" МОЗ України), представника випускників (Анни Мазанової, к.б.н., генетика відділу тканинного типування, Лабораторії медичної генетики, Спеціального медико-генетичного центру Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ" МОЗ України) та здобувачів ступеня доктора філософії (аспіранта 1 року навчання Олександра Малюка).
13 вересня 2024 р. в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України після літніх відпусток відбулося чергове засідання загальноакадемічного міждисциплінарного семінару у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології».
Із міждисциплінарною доповіддю «АБІОГЕНЕЗ. ДЕТАЛІ ХІМІЧНОГО ЕТАПУ ЕВОЛЮЦІЇ БІОСФЕРИ» виступив доктор хімічних наук, професор, професор кафедри органічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка ПИВОВАРЕНКО Василь Георгійович. У своєму вступному слові головуючий – академік НАН України професор С.О.Костерін, розповів присутнім про наукові інтереси доповідача. Було підкреслено, що переважно це - створення багатоканальних флуоресцентних зондів для вивчення будови складних молекул і міжмолекулярних взаємодій у розчинах. Зокрема, було розроблено високоселективний зонд для детекції АТФ у водних розчинах. Втім, професор Пивоваренко має свої погляди й на найцікавішу проблему, яка стосується фізико-хімічних аспектів абіогенезу та біогенезу – мова йде за етапи еволюції поверхні та атмосфери Землі, відбір хімічних процесів до біологічних, конверсію рацематів у енантіомерно чисті системи природного відбору. Василь Георгійович є членом Європейської фотохімічної асоціації. Проф. Пивоваренко провадить велику педагогічну роботу. Так, він читає студентам курси міждисциплінарних лекцій "Хімія білка", "Хімія ліпідів", "Фізичні методи дослідження природних сполук", які мають відношення до біохімії та молекулярної біології, а також такі курси лекцій, як "Механізми органічних реакцій", "Комп’ютери в наукових дослідженнях" та ін. Більше 190 відеолекцій Василя Георгійовича анонсовані в ЮТУБІ.
Далі слово для міждисциплінарної наукової доповіді було надано професору В.Г.Пивоваренку.
ЕКСПРЕСІЯ ГЕНІВ РОДИНИ HOMEOBOX У КЛІТИНАХ ГЛІОМИ ЗА УМОВ ГІПОКСІЇ ТА ПРИГНІЧЕННЯ IRE1
16 вересня 2024 року (понеділок) о 1400 в конференц-залі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбудеться засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 09.091.05
Порядок денний: захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Красницькою Дар’єю Андріївною за темою «Експресія генів родини homeobox у клітинах гліоми за умов гіпоксії та пригнічення IRE1»
Науковий керівник: д.б.н., проф., член-кор. НАН України Мінченко Олександр Григорович, завідувач відділу молекулярної біології Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
Склад разової спеціалізованої вченої ради:
МОЛЕКУЛЯРНІ МЕХАНІЗМИ РОЗВИТКУ ПАТОЛОГІЧНИХ СТАНІВ РОГІВКИ ТА РОЗРОБКА ПІДХОДІВ ДО ЇХ КОРЕКЦІЇ
16 вересня 2024 року (понеділок) о 1030 в конференц-залі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбудеться засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 09.091.04
Порядок денний: захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Білоусом Василем Леонідовичем за темою «Молекулярні механізми розвитку патологічних станів рогівки та розробка підходів до їх корекції»
Науковий керівник: д.б.н., с.н.с. Тихомиров Артем Олександрович, завідувач відділу хімії та біохімії ферментів Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
Склад разової спеціалізованої вченої ради:
БІОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ КУРКУМІНУ, АДСОРБОВАНОГО НА ПРОТЕЇНАХ
12 вересня 2024 року (четвер) о 1030 в конференц-залі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбудеться засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 09.091.07
Порядок денний: захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Жуковою Дарією Андріївною за темою «Біологічні властивості куркуміну, адсорбованого на протеїнах»
Науковий керівник: д.б.н., проф. Колибо Денис Володимирович, головний науковий співробітник відділу молекулярної імунології Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
ДОСЛІДЖЕННЯ СПОЛУК КАЛІКС[4]АРЕНОВОГО РЯДУ ЯК АНТИТРОМБОТИЧНИХ ТА ПРОАНГІОГЕННИХ АГЕНТІВ
11 вересня 2024 року (середа) о 1500 в конференц-залі Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України відбудеться засідання разової спеціалізованої вченої ради ДФ 09.091.06
Порядок денний: захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії Дідківським Валентином Антоновичем за темою «Дослідження сполук калікс[4]аренового ряду як антитромботичних та проангіогенних агентів»
Науковий керівник: д.б.н., старший дослідник Чернишенко Володимир Олександрович, завідувач відділу структури і функції білка Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України
Доброго дня, шановні колеги!
У вівторок, 10 вересня, об 11:30-13:00 компанія Bionix Lab проведе майстер-клас по застосуванню системи візуалізації гелів і блотів GelDoc від Bio-Rad:
"Сучасне рішення для візуалізації гелів та блотів від американського виробника BIO-RAD: особливості, принцип роботи"
Організатори - компанія Біонікс Лаб і РМВ Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна
Час проведення - 10 вересня 2024 (вівторок), 11:30-13:00
Місце проведення - Актова зала або к.122 (1й корп) - буде уточнено 9.09.24
ВСТУПНИЙ ІСПИТ
в аспірантуру 2024 року
зі спеціальності 091 Біологія та біохімія
відбудеться 20 вересня 2024 року о 10:30, каб. 22, 1 корпус
Інституту біохімії імені О.В. Палладіна
3D-екскурсія у Меморіальному музеї О.В.Палладіна
ШАНОВНІ КОЛЕГИ !
На базі Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України після літніх відпусток продовжує свою роботу міждисциплінарний загальноакадемічний семінар у галузі природничих наук «Актуальні питання фізико-хімічної та математичної біології», який був започаткований Постановою Президії НАН України № 134 від 22 березня 2023 р.
Чергове засідання семінару відбудеться 13-го ВЕРЕСНЯ 2024 р. (П’ЯТНИЦЯ) о 10-30 в Актовій залі Інституту (вул. Леонтовича, 9). З міждисциплінарною доповіддю «АБІОГЕНЕЗ. ДЕТАЛІ ХІМІЧНОГО ЕТАПУ ЕВОЛЮЦІЇ БІОСФЕРИ» виступить доктор хімічних наук, професор, професор кафедри органічної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка ПИВОВАРЕНКО Василь Георгійович.
До цього листа додаю авторські тези доповіді.
Поздоровляємо!
24.07.2024 р. акад. НАН і НАМН України Сергія Васильовича КОМІСАРЕНКА обрано президентом МІЖНАРОДНОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМЯТІ УКРАЇНИ
https://doi.org/10.15407/978-966-00-1904-1
УДК 577+60-22-61
Лідери наукового прогресу: під знаком Нобеля / С.В. Кîомісаренко, В.М. Данилова, Р.П. Виноградова, С.І. Романюк, О.П. Матишевська, М.В. Григор’єва,
Т.В. Данилова. За ред. С.В. Комісаренка, укл. В.М. Данилова. Видання друге, доповнене. Київ: Наукова думка, 2023. — 678 c.
ISBN 978-966-00-1904-1
Посилання - НАУКОВА ДУМКА
Шановні колеги! Презентуємо на сайті ІБХ НАН України для читання повні тексти (pdf формат) деяких монографій та підручників для університетів, виданих співробітниками відділу біохімії м’язів Інституту у 2016 – 2024 рр.