Шановні колеги! Анонсуємо текст (у pdf форматі) монографії д.б.н. Данилович Г.В. та д.б.н. Даниловича Ю.В. «СИНТЕЗ ТА БІОЛОГІЧНА АКТИВНІСТЬ ОКСИДУ АЗОТУ В МІТОХОНДРІЯХ ГЛАДЕНЬКОГО М’ЯЗА» («НАУКОВА ДУМКА», Київ, 2024, 212 стор., науковий редактор – академік НАН України професор С.О.Костерін).
В монографії наведені дані сучасної наукової літератури та результати авторських комплексних досліджень щодо біохімічних закономірностей синтезу NO у мітохондріях гладеньком’язових клітин. Особлива увага приділена молекулярним механізмам дії оксиду азоту як можливого ендогенного специфічного регулятора концентрації Са2+ у міоцитах, функціонування Са2+-транспортних систем мітохондрій та енергетичних процесів в них. Проаналізовано експериментальні дані щодо впливу калікс[4]аренів – екзогенних нетоксичних модуляторів функціональної активності мітохондрій – на NO-синтазну здатність та біоенергетику органел, а також на внутрішньоклітинний Са2+-гомеостаз.
Монографія може бути корисною для біохіміків, біофізиків та фахівців у галузі молекулярної фізіології, які досліджують функціонування гладеньких м’язів, а також для широкого кола фахівців, які цікавляться біологічними проблемами, пов’язаними з NO. Книга стане в нагоді й студентам старших курсів біологічних та медичних факультетів університетів та аспірантам – біохімікам, біофізикам та фізіологам.
Шановні колеги! Анонсуємо текст (у pdf форматі) учбового посібника для вищих навчальних закладів д.б.н. Даниловича Ю.В., д.б.н. Данилович Г.В., д.б.н. Цимбалюк О.В. та к.б.н. Нипорка О.Ю. «ВНУТРІШНЬОКЛІТИННА СИГНАЛІЗАЦІЯ» (ЦП «КОМПРИНТ», Київ, 2024, 212 стор.).
В посібнику розглянуті молекулярні основи регуляції фун-даментальних клітинних процесів від рівня експресії генів та перебігу мета-болічних реакцій до поділу, росту, диференціації і загибелі клітин. Аналізуються біохімічні механізми сприйняття і передачі поза(внутрішньо)клітинних сигналів, які забезпечують узгоджене функціонування клітин, тканин та органів. Хоча посібник призначено передусім студентам вищих навчальних закладів небіологічного профілю, що й зумовило включення до нього початкового розділу, присвяченого вибраним питанням біохімії та біомембранології, він може також зацікавити аспірантів та наукових співробітників – біохіміків, біофізиків та фізіологів.