Оберіть свою мову

Телефонний довідник

 
 

GoogleTranslate

Ukrainian English Estonian French German Italian Latvian Lithuanian Polish Spanish
 

ibchemapfmp

 

                                                          

                                           

23 ЧЕРВНЯ 2023 Р. В ІНСТИТУТІ БІОХІМІЇ ІМ. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ ВІДБУЛОСЯ ЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ ЗАГАЛЬНОАКАДЕМІЧНОГО МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО СЕМІНАРУ У ГАЛУЗІ ПРИРОДНИЧИХ НАУК «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ФІЗИКО-ХІМІЧНОЇ ТА МАТЕМАТИЧНОЇ БІОЛОГІЇ».

 ІЗ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЮ ДОПОВІДДЮ «ВІД НУКЛЕОСОМИ ДО ПЕТЕЛЬНИХ ДОМЕНІВ: ЯК ТОПОЛОГІЧНІ ОБМЕЖЕННЯ У ХРОМАТИНІ ЗУМОВЛЮЮТЬ ЙОГО УНІКАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ» ВИСТУПИВ ДОКТ. БІОЛ. НАУК ПРОФЕСОР СИВОЛОБ АНДРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ (ННЦ "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ" КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА).

ЗАСІДАННЯ СЕМІНАРУ ВІДКРИВ ГОЛОВУЮЧИЙ – АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ ПРОФЕСОР С.О.КОСТЕРІН. У СВОЄМУ ВСТУПНОМУ СЛОВІ ВІН РОЗПОВІВ ПРИСУТНІМ ПРО НАУКОВІ ІНТЕРЕСИ ПРОФЕСОРА А.В.СИВОЛОБА. ПРИ ЦЬОМУ АКЦЕНТУВАВ УВАГУ НА ПЛІДНИХ УЧБОВО-НАУКОВИХ ЗВ’ЯЗКАХ МІЖ ІНСТИТУТОМ БІОХІМІЇ ІМ. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ ТА ННЦ "ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТА МЕДИЦИНИ" КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА.

 ДАЛІ СЛОВО ДЛЯ МІЖДИСЦИПЛІНАРНОЇ НАУКОВОЇ ДОПОВІДІ БУЛО НАДАНО ПРОФЕСОРУ А.В.СИВОЛОБУ.

У СВОЄМУ ВИСТУПІ ДОПОВІДАЧ АКЦЕНТУВАВ УВАГУ НА ТОМУ, ЩО У СКЛАДІ ЕЛЕМЕНТАРНОЇ СТРУКТУРНОЇ ОДИНИЦІ ХРОМАТИНУ ‒ НУКЛЕОСОМИ ДНК УТВОРЮЄ ЛІВУ СУПЕРСПІРАЛЬ НА ПОВЕРХНІ ГІСТОНОВИХ БІЛКІВ. НА НАСТУПНОМУ СТРУКТУРНОМУ РІВНІ ТАКА ПОЛІНУКЛЕОСОМНА ФІБРИЛА ФОРМУЄ ПЕТЛІ, КІНЦІ ЯКИХ ЗАЯКОРЕНІ НА СПЕЦІАЛЬНИХ БІЛКАХ. ЖОРСТКА ФІКСАЦІЯ КІНЦІВ СТВОРЮЄ ОБМЕЖЕННЯ, РОБЛЯЧИ ПЕТЛЮ ТОПОЛОГІЧНО ЕКВІВАЛЕНТНОЮ ДО ЦИРКУЛЯРНОЇ ДНК. У РЕЗУЛЬТАТІ В МЕЖАХ ПЕТЛІ МОЖЕ НАКОПИЧУВАТИСЬ МЕХАНІЧНА НАПРУГА У ВИГЛЯДІ ТАК ЗВАНОЇ НАДСПІРАЛІЗАЦІЇ. З ОДНОГО БОКУ, ТОПОЛОГІЧНИЙ СТАН ПЕТЛІ ВПЛИВАЄ НА СТРУКТУРНУ ДИНАМІКУ НУКЛЕОСОМ, З ІНШОГО ‒ САМА ЦЯ ДИНАМІКА ЗНІМАЄ ЧАСТИНУ НАДСПІРАЛІЗАЦІЇ, ПІДВИЩУЮЧИ (ВСУПЕРЕЧ НАЇВНИМ ОЧІКУВАННЯМ) ЗАГАЛЬНУ ПЛАСТИЧНІСТЬ ДНК У КЛІТИННОМУ ЯДРІ, А ОТЖЕ І СТВОРЮЮЧИ УМОВИ ДЛЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ ГЕНОМУ. ЗАГАЛОМ, ЯК ЗАЗНАЧИВ ДОПОВІДАЧ, ХРОМАТИНОВІ ПЕТЛІ МОЖУТЬ РОЗГЛЯДАТИСЬ ЯК ОДИН ІЗ КОНТРАПУНКТІВ, ДЕ МОЛЕКУЛЯРНА БІОЛОГІЯ «ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ» З ФІЗИКОЮ І МАТЕМАТИКОЮ. В ДОПОВІДІ ПРОФ. І.В.СИВОЛОБА БУЛИ ОКРЕСЛЕНІ ЗАГАЛЬНІ ПРИНЦИПИ ТОПОЛОГІЇ ЦИРКУЛЯРНИХ ДНК І СТРУКТУРНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ХРОМАТИНУ, А ТАКОЖ, НА ОСНОВІ БАГАТОРІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЗА УЧАСТІ АВТОРА, БУЛО ПРОАНАЛІЗОВАНО ВЗАЄМОЗВ'ЯЗОК МІЖ СТРУКТУРНОЮ ДИНАМІКОЮ НУКЛЕОСОМ І НАДСПІРАЛІЗАЦІЄЮ ДНК ТА ЗАГАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЕТЕЛЬНИХ ДОМЕНІВ ХРОМАТИНУ.

 ІЗ ЗАПИТАННЯМИ ДО ДОПОВІДАЧА ТА ОБГОВОРЕННЯМ РЕЗУЛЬТАТІВ, ЩО БУЛИ НАВЕДЕНІ У ДОПОВІДІ, ВИСТУПИЛИ ПРОФ. С.ВОЛКОВ, ПРОФ. Д.КОЛИБО, ПРОФ. М.ВЕЛИКИЙ, ПРОФ. О.МАТИШЕВСЬКА, ЧЛЕН-КОР. НАН УКРАЇНИ М.КУЛІШ, АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ С.КОСТЕРІН, ПРОФ. Л.ДРОБОТ, ПРОФ. А.КУРЧЕНКО, ПРОФ. Л.ЯНІЦЬКА, Д.Ф.-М.Н. С.ПЕРЕПЕЛИЦЯ ТА ІНШІ.

 ПОСИЛАННЯ НА ЗАПИС СЕМІНАРУ:          https://youtu.be/NzGJh_Lh_QE

                               Ф О Т О Р Е П О Р Т А Ж З С Е М І Н А Р У

 

Головуючий семінару академік НАН України професор С.Костерін

відкриває засідання.

 

На трибуні - доповідач професор А.Сиволоб.

У залі засідань.

У залі засідань.

«Ні, ну дійсно - як же вони «працюють», ці топологічні обмеження…?».

Запитання від д.ф.-м.н. С.Перепелиці.

Запитання від професора М.Великого.

Запитання від професора Д.Колиби.

Запитання від член-кореспондента НАН України професора М.Куліша.

10

Запитання від професора С.Волкова.

11

Виступ професора О.Матишевської.

Виступ професора Л.Яніцької.

13

Виступ професора А.Курченка.

 

Тут є над чим замислитися…

До зустрічі на наступному засіданні семінару !

Фото І.Пружанського.

НАСТУПНЕ ЗАСІДАННЯ СЕМІНАРУ ЗАПЛАНОВАНО НА ВЕРЕСЕНЬ М-ЦЬ.

 У ПОДАЛЬШОМУ ПРОПОЗИЦІЇ ЩОДО ВИСТУПІВ З ДОПОВІДЯМИ (ТЕЗИ ДОПОВІДІ – 1-2 СТОР.) НА МІЖДИСЦИПЛІНАРНОМУ ЗАГАЛЬНОАКАДЕМІЧНОМУ СЕМІНАРІ НЕОБХІДНО НАДСИЛАТИ НА ІМ’Я КОСТЕРІНА СЕРГІЯ ОЛЕКСІЙОВИЧА ЗА НАСТУПНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ АДРЕСАМИ:

                           kinet@biochem.kiev.ua ; kosterin.serg@gmail.com

АНОНСИ ЩОДО ЗАСІДАНЬ СЕМІНАРУ ТА АВТОРСЬКІ ТЕЗИ ДОПОВІДЕЙ, А ТАКОЖ ЗВІТИ ПРО СЕМІНАРСЬКІ ЗАСІДАННЯ, ОПРИЛЮДНЮЮТЬСЯ НА САЙТАХ ІНСТИТУТУ БІОХІМІЇ ІМ. О.В.ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ ( BIOCHEMISTRY.ORG.UA ) ТА НАН УКРАЇНИ ( НАН УКРАЇНИ : ГОЛОВНА СТОРІНКА (NAS.GOV.UA) ), А ТАКОЖ РОЗПОВСЮДЖУЮТЬСЯ ЕЛЕКТРОННОЮ ПОШТОЮ.

 СЛІДКУЙТЕ ЗА НАШИМИ ПОВІДОМЛЕННЯМИ, БУДЬ ЛАСКА.

 БУДЕМО РАДІ ЗУСТРІТИСЯ З ВАМИ НА ЗАСІДАННЯХ НАШОГО МІЖДИСЦИПЛІНАРНОГО ЗАГАЛЬНОАКАДЕМІЧНОГО НАУКОВОГО СЕМІНАРУ!

З повагою -                                          

керівник семінару,

академік НАН України, професор                                                  С.О.Костерін